Windows 10 Creators güncellemesi nasıl kullanılır ?

Tüm Windows Kullanıcılarına yeni güncelleme gelmeye devam ediyor.  Windows 10 Creators adlı güncelleme içerisinde oyun modu bulunmakta pekii bu oyun modu ne işe yarıyor ? Nasıl kullanılır ? 

 

Herkesin beklediği Windows 10 Creator güncellemesi yavaş yavaş kullanıcılara dağıtılmaya başladı. Tabii güncellemeden sonra Oyun Modunu manüel olarak kendiniz aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Siz oyunu açtıgınız zaman Oyun Modunu Windows Sistem ayarlarından aktif hale getirmeniz gerekiyor. Aktif hale getirdiğiniz zaman Oyun içerisinde canlı yayın ve kayıt yapabilirsiniz. Oyun Modu‘nda oyunlarda performans artışı göremezsiniz. Ama Oyun Mod’unda  bir sürü yeni özellik bulunuyor.

 

 

Pekii Bu modu nasıl kullanacağız ? 

 

Öncelikle 12 nisan itibariyle Windows 10 Creator kullanıcılara yavaş yavaş dağıtmaya başladı. Ben güncellemeyi 4 Mayıs 2017 21:47 de aldım tabii bu 1 aylık süreç yavaş yavaş sunulmaya başladıgı için tüm kullanıcılara’da geç gelebiliyor. Siz gene de sistem ayarlarından sistem güncellemesi yapmayı ara sıra deneyebilirsiniz. Normalde otomatik olarak siz kullandıgınız’da ekrana güncelleme gelebiliyor. Eğer isterseniz’de bu Güncellemeyi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Ama biz bu işlemi kesinlikle önermiyoruz. Bu yüzden sistemin otomatik olarak güncellemenin gelmesini bekleyin.

 

 

Güncellemeyi aldım pekii bunu nasıl aktif hale getireceğim ? 

 

Windows güncelleme esnasında bilgisayarınız bir kaç defa yeniden başlatılacaktır. Kurulum yaklaşık olarak bilgisayarınızın performansına göre 30-60 dakka arası sürebilir.  Windows sisteminizi yeniden başlattıktan sonra Bilgisayarınızın ayarlarında aşağıda ki resimdeki gibi bir Oyun sekmesi göreceksiniz. Bu oyun sekmesine tıkladıktan sonra  Oyun ayarlarına gidip aktif hale getireceksiniz.

 

Oyun çubugu sekmesinde Klavye kısa yollarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. 

Aşağıda görmüş oldugunuz resim’de Yayın bölümü ayarların’ da Mikrofon ses düzeyini veya konuşma düzeylerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Web Kameranız var ise Twitch Windows 10 Xbox Uygulamasın’da ekranın sağ üst köşesinde kendinizi oyunculara göstererek yayın yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir