2016 Mayıs ayında çıkacak oyunlar belli oldu

Oyun Dünyası dergisine baktığımızda Mart ve Kasım aylarında çıkacak olan oyunların listesini inceledik. Ancak son birkaç yıla baktığımızda Mayıs ve Mart ayının yoğun olacağı gözüküyor. Önemli yapımlara ve ortaklık projesinde yer alan oyunda yıllardır beklemiş olduğumuz bir çok oyuna merhaba diyeceğiz.

Bu ay herzaman ki olduğu gibi farklı farklı bir çok oyunlar hem digital ve hem de kutulu olarak piyasaya yerini alacak. Bu ay içerisinde çıkacak oyunlara hem bir göz atalım dedik ve hem de çıkış tarihlerinide hatırlatmak istedik.

Battleborn – 3 Mayıs 2016 ( PC , PS4, XOne)

psgtr

Oyun Dünyasının’da Battleborn 2K Games’in yeni shooter oyunu. Beta süreçlerinden sonra bu zamanlar çıkışını gerçekleştirecek. Farklı silah ve farklı tasarımlara sahip olan ve en fazla 25 karakter barındıracak olan Battleborn FPS oynanışı ile birleşicek.

The Park – 3 Mayıs 2016(PS4,Xone)

psgtr2

2015 yılı ortasında PC platformuna çıkan bu oyun konsollar içinde geliştiriliyor. Psikolojik baskıya sahip olan ve Park bazlı noktalarda başarılı bir şekilde çıkışlar yapsa da hem kısa olması hem korku düzeyinde olması da oyuncuları etkiledi.

Shadow Complex Remastered – 3 Mayıs (PS4)

psgtr3

Geçtiğimiz yıllarda PC ve XOne çıkışını sergileyen Shadow Coplex Rematered’in PS4 versiyonuda geliştiriliyor. Ayrıca PS4 sürümü 3 Mayıs itibari ile digital olarak piyasada yerini alacak. Bu çıkışı ile oyun firması misyonunuda arttırmış oluyor. Bu oyunu tavsiye ediyoruz çünkü eğer daha önce Metroidvania türü bir oyun oynadıysanız bu oyunu da seveceksiniz.

psgtr4Yapımcısı Paradox tarafından geliştirilen ve çeşitli gezengenler rastgele düşmanların tehditlerin olacağı ve Stellaris oyuncularının kendi imparatorluklarınıda oyun içerisinde kurabilecekler. Ayrıca oyun bilim kurgu ve strateji türündeolacak. Bu strateji oyunu çok dikkat çekiyor ve oyun 200 yıl sonrasında keşif ve farklı farklı teknolojik gelişmelerde yer alacak.

DOOM (PS4,PC,XOne)
DOOM
Eğer ki oyunun daha önce ki serilerini oynadıysanız bu oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünki FPS türlerinin en önemli oyunlarından biri olan DOOM 13 Mayısta çıkması bekleniyor. Oyun içerisinde genelde vahşet ve dikkat çeken bir yapıya sahip. Bu oyunu kesinlikle ufak yaştaki oyunculara tavsiye etmiyoruz.  
Homefront: The Revolution – 17 Mayıs 2016 (PC,PS4,XONE)
psgtr5
Henüz yapım aşamasında olan Homefront uzun süre ardından bu ay piyasaya çıkışını sergileyecek. Betası yapıldıktan sonra oyuncular büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Oyun hakkında beklentimiz çok düşük olsada şuan bu oyun çıksa bile bizleri şaşırtabilir.
Valkyria Chronicles Remastered – 17 Mayıs 2016 (PS4)
psgtr6
PS 3 Serisinin en çok sevilen RPG türünde ki oyunlardan biri olan Valkyria Remastered versiyonu PS4’e özel olarak raflarda yerini alacak. SEGA’nın son yıllarda yapmış olduğu ikinci dünya savaşın da bakmamıza da olanak sağlıyor.
Overwatch – 24 Mayıs 2016 (PC, PS4, Xbox One)
psgtr7
Blizzard’ın en yeni projesi olan Overwatch beta sürecinden sonra 24 Mayıs 2016 tarihinde çıkışını raflarda yerini alacak. Oyun da kendine has yapısı ve farklı farklı yetenekler de kahramanları ile dikkat çekenlerden biri olan Overwatch tabanlı oynanışı ile unsurlarını öne çıkaran oyunlardan birisi.
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan – 24 Mayıs (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)
psgtr8
En sevdiğimiz oyun türlerinden biri olan Ninja Kaplumbağalar yeni maceralarıyla bizleri bekliyor. Oyun dünyasında ufak yaştaki oyuncuların da ilgisini çekti. Satış sıralarda üst sıralar da oynanabilecek olan Ninja Kaplumbağalar has dövüş tarzları ve kombolarıyla da oyuncuları da dikkatini çekiyor.
Total War: Warhammer – 24 Mayıs (PC)
psgtr9
Dünyanın en iyi oyunu olan Total War serisi dur durak bilmiyor. Ertelemelerden sonra bu ay çıkışını gerçekleştirecek olan Total War isminden farklı farklı evrenleri bir araya getiriyor. Sıra yapısını gerçek zamanlı ve taktikler ile birleştiren SEGA ve Creative Assembly imzasını üstünde taşıyor.
The Elder Scrolls Online – Dark Brotherhood – 31 Mayıs (PC)
PSGTR10
Dünyanın en sevilen oyunlardan biri olan The Elder Scrolls Online bizleri derin bir maceraya sürüklüyor. Dark Brotherhood içeriği Elder Scrolls Online’da geliyor. Dark Brotherhood temalı eşyalar, setlar farklı mekanlar yetekenekler dışında bu yeni güncelleme ile birlikte yönettiğimiz birliğin suikastçilerinden biri de olabileceğiz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir